Šest mýtů zdravého životního stylu

  • Vypijte 8 sklenic vody za den.

Počítat sklenky je nesmysl. Nové výzkumy ukazují, že lidé, kteří pijí, když mají žízeň jsou dostatečně hydratovaní. Jídla bohatá na vodu- jako třeba polévky, ovoce, kávy a čaje, které vypijete v průběhu dne jsou také vydatným zdrojem vody. Více vody byste měli pít v případě, že máte tmavě žlutou moč, žijete v tropických oblastech anebo máte obrovský výdej energie.

  • Vajíčka jsou špatná na srdce.

Milovníci vajec si ulehčeně vydechli… 1-2 vejce za den nemá u zdravých lidí vůbec žádný vliv na budoucí onemocnění srdce. Jistě, žloutky obsahují cholesterol, nicméně pro naše tělo je mnohem méně škodlivější než kombinace tuků ze všeho, co sníme. Navíc vejce obsahují živiny (například omega-3 mastné kyseliny), které naopak riziko srdeční choroby snižují.

  • Antiperspirant způsobuje rakovinu prsu.

Tomuhle nevěřte! Někteří vědci se domnívají, že chemikálie obsažené v deodorantech a antiperspirantech může kůže v podpaží vstřebat. Tato myšlenka zakládá na tom, že pak skončí v prsní tkáni, a je zde větší riziko výskytu tumoru. Nicméně National Cancer Institute říká, že neexistuje žádná spojitost mezi těmito výrobky a výskytem rakoviny.

  • Když je vám zima, dostanete rýmu.

Zcela jistě ne. Hodiny strávené na čerstvém vzduchu vaší tělesné vitalitě spíš prospějí, než by jí uškodili. Nehledě na to že střídavé otužování (i těsně nad bodem mrazu) pomáhají vybudovat lepší obranyschopnost organismu. Takže žádný stres 🙂

  • Každý den jeden multivitamin

V tomhle se mnoho vědců rozchází. Samozřejmě, v momentě, kdy doktor předepsal vitamíny, měli byste je brát. Nicméně obecně je mnohem lepší cesta, jak dostat do těla vitamíny: skrze ovoce a zeleninu.

  • Chceš-li zhubnout, jez snídani.

Některým lidem to pomůže. Mají pravidelný životní rytmus, a nepřejídají se navečer. Nicméně není to jednosměrka. Zhubnout samozřejmě můžete, i když snídani nejíte. Nová studie prokázala, že lidé, kteří se na oběd a večeři nepřejídají mají o 400 kalorií menší denní příjem než lidé, kteří snídají.

Napsat komentář